Paduses/ AugšdelmiRokas/Kājas

Pret svīšanu un sviedru aromātu

Inovatīvas tehnoloģijas nāk talkā tiem, kas nesekmīgi cīnās ar svīšanu. Jaunā Alma SweatX radiofrekvences iekārta efektīvi mazina sviedru dziedzeru hiperaktivitāti. Rezultāts ir ātrs un noturīgs.

Uz būtiskākajiem jautājumiem par Alma SweatX iekārtu atbild dermatoloģe, triholoģe Jekaterina Pudova.

Kāds ir iekārtas galvenais iedarbības princips 

Selektīvi iedarbojoties uz sviedru dziedzeriem ar radiofrekvences enerģiju mēs tos deaktivējam. Dielektriskā strāva iekustina ūdens molekulas, izraisot to sasilšanu līdz noteiktai temperatūrai. Tā kā tieši sviedru dziedzeri satur daudz vairāk ūdens molekulu, iekārta mērķtiecīgi iedarbojas uz tiem.  Procedūras laikā paaugstinātas temperatūras ietekmē tiek nomākta sviedru dziedzeru hiperaktivitāte – tūlītēji un ar noturīgu rezultātu.

Vai ir nepieciešama iepriekšēja sagatavošanās?

Dienu pirms procedūras vajadzētu likvidēt padusēs lieko apmatojumu. Spalviņas nevajadzētu ne plēst, ne raut, lai neradītu lieku ādas kairinājumu, labāk tās vienkārši noskūt. 24 stundas pirms procedūras nedrīkst lietot antiperspirantus, kas satur alumīnija sāļus. Tie nosprosto poras un bloķē sviedru dziedzeru darbību. Bet te darbojas princips – jo vairāk svīst, jo labāk. Tas ļauj pirms procedūras iegūt pēc iespējas precīzākus svīšanas testa rezultātus un atvieglo procedūras norisi.

Ko nozīmē svīšanas tests?

Lai precīzi noteiktu svīšanas vietu un sviedru dziedzeru darbības intensitāti, pirms pirmās procedūras veic Minora (joda– cietes) testu. Tajās vietās, kur zemādā ir izvietoti sviedru dziedzeri, āda iekrāsojas lillā, kur to nav – dzeltenīgi brūna, kā jau no joda. Testu atkārtoti veic arī pēc pēdējās procedūras, lai objektīvi novērtētu iegūto rezultātu.

Kā notiek procedūra?

Lai radiofrekvences enerģija selektīvi iedarbotos no iekšpuses uz abu veidu sviedru dziedzeriem, kas atrodos dažādos līmeņos (līdz pat 8 mm dziļumam), procedūru veic ar divu veidu uzgaļiem. Iekārtā tiek ievadīti katra pacienta individuālie parametri. Datorizētā iekārta pati aprēķina nepieciešamo procedūras laiku.

Vispirms attīra ādu, kas tiks pakļauta apstrādei, uzklāj eļļu un ādu apstrādā apļveida kustībām vispirms ar vienu uzgali, pēc tam ar otru. Tā kā sviedru dziedzeri atrodas dažādos līmeņos, pirmais uzgalis silda dziļāk, otrs iedarbojas uz dziedzeriem, kas atrodas tuvāk ādai. Tādējādi vienā reizē iedarbojas gan uz apokrīniem, gan ekrīniem dziedzeriem.

Kādas ir sajūtas procedūras laikā?

Lai pietiekami sasildītu audus, ir nepieciešama 40 – 45 C º temperatūra, tas nozīmē, ka procedūra ir samērā jutīga. Sajūtas ir atkarīgas no katra cilvēka sāpju līmeņa. Daudzi karstumu panes pavisam viegli, dažs to izjūt vairāk. Ja nu tomēr kādam ir par karstu, apstājas un taisa pauzīti. Var arī samazināt enerģiju, bet tas palielina apstrādājamo laiku, jo nepieciešams ievadīt noteiktu enerģijas daudzumu. Lai atvieglotu procedūras norisi un mazinātu karstuma sajūtu, ādu vispirms uzsilda un tikai tad veic standartizēto procedūru ar pirmo un otro uzgali, tad arī procedūra ir efektīvāka.

Cik gara ir procedūra? Vai pēc tās ir jāievēro kādas īpašas rekomendācijas?  

Procedūra ilgst 20– 30 minūtes. Tūlīt pēc tās āda ir mazliet sārta, pirmajās minūtēs paduses varbūt ir mazliet siltākas. Ādu notīra no eļļas un var atgriezties ikdienas dzīvē. Nekādi papildus līdzekļi nav vajadzīgi. Ja nu kādam izteikta jutīguma dēļ ir ādas kairinājums, var uzklāt kādu nomierinošu krēmu, bet parasti tā nemēdz būt. Ļoti svarīgi pāris dienas pēc procedūras nelietot antiperspirantus.

Cik ilgi saglabājas efekts?

Noturīgam rezultātam ieteicams kurss– 4 procedūras, ko veic ar nedēļas intervālu. Vidējā noturība ir no  6 līdz 12 mēnešiem. Tas ir atkarīgs no sviedru dziedzeru daudzuma un to aktivitātes. Ja nepieciešams, pretsviedru terapiju var atkārtot reizi gadā.

Vai šo metodi drīkst izmantot jebkurš?

To neiesaka veikt grūtniecēm, māmiņām, kas baro bērnu ar krūti, ja ir iekaisums un/vai izsitumi apstrādājamā zonā, ja ir hroniskas vai onkoloģiskas slimības, ja ķermenī ir ievietoti sirds stimulatori, metāliski implanti vai kādas elektroierīces, kā arī gadu pēc Roaccutan terapijas.

Lai uzdotu jautājumu speciālistam vai pieteiktos uz konsultāciju, spied šeit: Piesakies konsultācijai

„Veselības centra 4” skaistuma klīnika 4.Dimensija

 

www.dimensija.lv

Atstāt Komentāru